DachZwykła blacha czy blachodachówka?

Zasadniczym elementem w całym procesie budowy domu jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Na pewno każdy się z tym zgodzi, gdyż wiadomo, że dom bez dachu nie nadaje się do zamieszkania. Najbardziej popularne pokrycia dachowe W polskich domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się pokrycia dachowe, takie jak papy i gonty bitumiczne, blacha i blachodachówka, dachówki ceramiczne oraz cementowe, które dzieli się na ciężkie i lekkie. Czynniki wpływające na wybór pokrycia dachowego Wśród najważniejszych wymienić należy: pochylenie połaci...
4 lata ago13 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/09/200652m_small.jpg?fit=400%2C267&ssl=1

Zasadniczym elementem w całym procesie budowy domu jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Na pewno każdy się z tym zgodzi, gdyż wiadomo, że dom bez dachu nie nadaje się do zamieszkania.

Najbardziej popularne pokrycia dachowe

W polskich domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się pokrycia dachowe, takie jak papy i gonty bitumiczne, blacha i blachodachówka, dachówki ceramiczne oraz cementowe, które dzieli się na ciężkie i lekkie.

Czynniki wpływające na wybór pokrycia dachowego

Wśród najważniejszych wymienić należy:

 • pochylenie połaci dachowych (spadek dachu),
 • nośność konstrukcji dachu,
 • stopień skomplikowania kształtu dachu,
 • oczekiwania właścicieli i względy estetyczne,
 • możliwości finansowe właścicieli.
Blacha na dachu

Pokrycia z blachy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są bowiem niedrogie, lekkie i łatwe w montażu. Nic dziwnego więc, że blacha na dach wybierana jest bardzo chętnie. Pokryć tego typu jest wiele, różnią się wyglądem i właściwościami.
Tradycyjna blacha na dach jest produkowana w arkuszach ciętych na wymiar. Mogą one osiągać nawet do kilku metrów długości, co umożliwia szybką pracę. Arkusze dobiera się i przycina w oparciu o szczegółowe wyliczenia dotyczące konkretnego dachu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się pod warunkiem, że dach ma prostą formę. Nie jest jednak najkorzystniejsze w przypadku dachu o bardziej skomplikowanym kształcie. W takiej sytuacji oczekiwania może spełnić blachodachówka panelowa (modułowa). Dostępna jest ona w formie niedużych elementów, które tworzą precyzyjny system do montażu dachu. Blachodachówka jest łatwa w montażu, układanie niewielkich modułów jest wygodne i stosunkowo szybkie.

One comment

 • Arek

  18 października 2018 at 13:05

  Pomagałem kuzynowi przy montażu jego dachu i uważam, że blacha jest lepsza. Trwalsza, tańsza, łatwa w montażu.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.