Wciągarki dekarskie – kupić nową, używaną, a może wynająć? Podpowiadamy!
Budowa / Dach

Wciągarki dekarskie – kupić nową, używaną, a może wynająć? Podpowiadamy!

Żadnego profesjonalisty nie trzeba przekonywać, że wciągarka dekarska jest niezwykle przydatnym urządzeniem w trakcie realizacji różnego rodzaju prac na wysokości. Sprzęt umożliwia szybkie i bezpieczne przenoszenie ciężkich ładunków z poziomu gruntu np. na połać dachu, rusztowanie, balkon czy innego rodzaju podwyższenie. Wciągarka nie tylko przyspiesza pracę, ale też czyni ją o wiele bezpieczniejszą.

Jeśli widzisz zastosowanie dla tego urządzenia w swojej działalności, to prawdopodobnie zastanawiasz się, czy korzystniej będzie kupić nową czy używaną wciągarkę dekarską, a może po prostu ją wynająć w zależności od aktualnych potrzeb. W podjęciu dobrej decyzji powinien pomóc Ci nasz poradnik.

Zakup nowej wciągarki dekarskiej

Nowa wciągarka dekarska to naturalna propozycja dla przedsiębiorcy, który ma pełne przekonanie, że taki sprzęt jest niezbędny w jego działalności. Jeśli fundusze nie stanowią problemu, a wciągarka ma być używana regularnie, to jak najbardziej można polecić takie rozwiązanie.

Zwłaszcza, że nowa wciągarka renomowanego producenta posłuży przez wiele lat i w pewnym momencie jej zakup z pewnością się zwróci – chociażby dzięki zwiększeniu wydajności pracy.

Zalety zakupu nowej wciągarki dekarskiej:

 • Gwarancja fabryczna na urządzenie;
 • Pewność, że wciągarka jest w 100% sprawna i gotowa do pracy;
 • Niskie ryzyko awarii;
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa operatora;
 • Możliwość zamówienia wciągarki, która spełnia wszystkie oczekiwania przedsiębiorcy;

Zakup używanej wciągarki dekarskiej

Używanego sprzętu dźwigowego nie trzeba się bać, ale tylko pod jednym warunkiem: konieczne jest znalezienie urządzenia pochodzącego z pewnego źródła. Jeśli uda się natrafić na taką ofertę, a stan techniczny wciągarki dekarskiej nie budzi żadnych wątpliwości (co sprzedawca potwierdza własną gwarancją), to nie ma tutaj żadnego ryzyka i warto się zdecydować właśnie na takie rozwiązanie – oszczędzając przy tym niemałe pieniądze.

Zalety zakupu używanej wciągarki dekarskiej:

 • Wyraźnie niższa cena w porównaniu z nową wciągarką;
 • Możliwość zakupu wciągarki po profesjonalnej regeneracji, która pod względem czysto technicznym w niczym nie ustępuje nowemu urządzeniu;
 • Całkiem spory wybór wciągarek z drugiej ręki, co daje szansę dopasowania urządzenia spełniającego oczekiwania przedsiębiorcy;
 • Często można liczyć na gwarancję sprzedawcy;

Wynajem wciągarki dekarskiej

Tak, wciągarkę dekarską również można wynająć i jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród profesjonalistów. Nie każda firma potrzebuje tego sprzętu na stałe, stąd wiedząc, że wciągarka ma być użyta dosłownie kilka razy, warto zdecydować się właśnie na opcję wynajmu – tanią, wygodną i zdejmującą z barków przedsiębiorcy obowiązki związane z konserwacją urządzenia. Wynajem sprawdzi się również w przypadku awarii własnej wciągarki.

Zalety wynajmu wciągarki dekarskiej:

 • Najniższy koszt jednostkowy;
 • Wygoda – wciągarka może zostać dostarczona pod wskazany adres, nie trzeba organizować jej transportu;
 • Brak konieczności serwisowania i konserwowania wciągarki (dba o to wynajmujący);
 • Wciągarka jest od razu gotowa do pracy, sprawdzona pod kątem sprawności;
 • Świetny wybór, gdy potrzebujesz wciągarki tylko okazjonalnie;
 • Brak problemów z przechowywaniem wciągarki (szczególnie ważne przy ograniczonej powierzchni magazynowej);

Z której opcji skorzystasz?

Znając najważniejsze zalety każdego z omówionych rozwiązań, możesz już podjąć świadomą, najlepszą decyzję dla Twojej działalności. Wspomnijmy przy tym, że niezależnie od ostatecznego wyboru, wciągarkę dekarską możesz kupić lub wynająć w spółce Marut Maszyny i Urządzenia.

Spółka jest generalnym dystrybutorem w Polsce wciągarek i wind renomowanej marki GEDA, oferując również urządzenia z drugiej ręki, poddane profesjonalnej regeneracji, na które udziela aż 6-miesięcznej gwarancji.

Z pełną ofertą nowych i używanych wciągarek dekarskich GEDA, dostępnych również w usłudze wynajmu, możesz się zapoznać na stronie internetowej https://geda-polska.pl/content/8-wciagarki-dekarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *