Dach

Zalety blachodachówek i blach trapezowych

  • Nie tylko rodzaj pokrycia dachowego ma wpływ na cenę dachu. Bardzo istotną cechą, która przekłada się na koszt pokrycia dachu jest jego waga. Blachodachówka i blacha trapezowa ze względu na niewielki ciężar przypadający na jeden metr kwadratowy, nie powoduje konieczności wzmocnienia więźby dachowej. Tym samym decydując się na zakup blachodachówki lub blachy trapezowej nie tylko obniżamy koszty samego materiału na pokrycie dachu, ale również cenę budowy konstrukcji.
  • Solidność to również cecha blachy dachowej. Blacha dachowa dobrej jakości składowana, przetransportowana i położona na dach w należyty sposób zapewnia jego kilkudziesięcioletnią trwałość bez konieczności wymiany pokrycia.
  • W przypadku blachy dachowej znacznie łatwiej utrzymać estetyczny wygląd dachu niż w przypadku innych pokryć dachowych. Należy tylko pamiętać o odpowiedniej konserwacji.
  • Krycie dachu blachodachówką czy też blachą trapezową ze względu na prostote jest bardzo szybkie i znacznie wygodniejsze niż w przypadku np. dachówki ceramicznej. To również przekłada się na cenę dachu, ponieważ obniża koszty prac.
  • Jednolitość i solidność pokrycia dachowego wykonanego z blachy zapewnia doskonałą ochronę przed ewentualnymi anomaliami pogodowymi, którę mogą doprowadzić np. do zerwania dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *