Wykończenie

Wykończenie w stylu skandynawskim

Nowoczesny styl skandynawski aktualnie stał się bardzo popularnym. Łączy w sobie artystyczny wygląd i funkcjonalność.

Praktyczne wykorzystanie powierzchni

Przede wszystkim nowoczesny styl skandynawski stawia na praktyczne wykorzystanie powierzchni. Oznacza to, że wszystkie meble umieszczone w pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim muszą spełnia praktyczne zadanie. Nie ma mebli ozdobnych, są jedynie takie, które mają spełniać jakąś funkcje. Z tego względu też meble skandynawskie są projektowane w prostych figurach geometrycznych. Mają być one dobrze wpasowane w pomieszczenie i być pojemnymi z dużą ilością półek. Wtedy bez problemu można w tego typu szafach pomieścić bardzo dużo rzeczy.

Kolorystyka

Bardzo ważna w stylu skandynawskim jest również kolorystyka. Dominują jasne i pastelowe barwy, a przede wszystkim biel i ewentualnie kolor naturalnego drewna. Wszystkie meble i podłogi są drewniane, często właśnie barwione na kolor biały. Ponadto również dodatki w stylu skandynawskim są albo lekko beżowe, albo białe. Projektanci dodają również w niewielkiej ilości czarną kolorystykę, aby stworzyć interesujący, nowoczesny kontrast.

Dodatki

W stylu skandynawskim przeważają dodatki takie, jak futrzane poduszki, ciepłe koce, a także rzeźby z drewna. Często spotyka się również barwione koszyki, czy szklane pamiątki. Dodatki są bardzo ważne i tym samym sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Ponadto wszystkie dodatki muszą być jasne, aby kolorystyka była zgodna ze stylem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór okna dachowego

3 września 2018