DachWykończenieKonflikt Fakro z Velux największym producentem okien dachowych w Europie

Sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta i nie można jednoznacznie stwierdzić czy Velux posiadający ponad 70% udziałów w rynku okien dachowych stosuje metody niezgodne z prawami konkurencji i czy ogranicza konsumentom mozliwość wyboru okien innych firm w ramach wolnego rynku. Czy Velux wykorzystuje dominującą pozycję na rynku w sposób niezgodny z zasadami europejskiego rynku wspólnotowego i czy „podcina skrzydła” konkurencji? Odpowiedzi na to pytanie będzie można udzielić dopiero po zbadaniu sprawy przez Komisję Europejską i wydaniu przez...
4 lata ago2 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/07/roof-289318_960_720.jpg?fit=960%2C694&ssl=1

Sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta i nie można jednoznacznie stwierdzić czy Velux posiadający ponad 70% udziałów w rynku okien dachowych stosuje metody niezgodne z prawami konkurencji i czy ogranicza konsumentom mozliwość wyboru okien innych firm w ramach wolnego rynku.

Czy Velux wykorzystuje dominującą pozycję na rynku w sposób niezgodny z zasadami europejskiego rynku wspólnotowego i czy „podcina skrzydła” konkurencji? Odpowiedzi na to pytanie będzie można udzielić dopiero po zbadaniu sprawy przez Komisję Europejską i wydaniu przez nią odpowiedniego orzeczenia.

Pewne jest, że na wyjaśnienie tej sprawy czeka nie tylko Fakro. Jeśli potwierdzą się zarzuty kierowane pod adresem Velux z nadzieją w przyszłość spojrzy być może sporo innych, mniejszych producentów okien dachowych. Może to także pociągnąć za sobą spore zawirowania w cenach okien do dachu. Są to oczywiście tylko przypuszczenia. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.