Wykończenie

Wykończenie piwnicy

Posiadanie własnego domku, najlepiej z ogrodem, to dużo bardziej komfortowa opcja niż mieszkanie w bloku. Sąsiedzi nie chodzą nad głową, nie walą w kaloryfery kiedy przeszkadza im hałas bawiących się dzieci. Pełna swoboda. Oczywiście są również wady, bo wtedy trzeba samodzielnie dbać o remonty i nie zrobi tego za nas spółdzielnia mieszkaniowa. Trzeba też ponosić związane z tym koszty.

Domki jednorodzinne często mają dodatkową przestrzeń w piwnicy. Można ją wykończyć w taki sposób, aby była dla nas udogodnieniem w postaci dodatkowego pomieszczenia np. z dużą wanną lub jacuzzi, pokoju hobbysty, warsztatu czy po prostu dobrze zorganizowaną kotłownią. Wykorzystanie powierzchni zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i inwencji. Warto jednak dobrze rozważyć, co konkretnie byłoby dla nas najlepszym rozwiązaniem.

POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE POWIERZCHNI PIWNICY

Piwnica z pewnością może spełniać rolę wygodnej i obszernej kotłowni, a także składu opału. Jeżeli dom jest ogrzewany piecem na paliwo stałe, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić miejsce w domu i utrzymać większy porządek powierzchni mieszkalnej. Umieszczenie pieca centralnego ogrzewania w piwnicy jest też dużo wygodniejsze niż w zewnętrznej przestrzeni, ponieważ każda praca związana z obsługą źródła ogrzewania musi wiązać się z opuszczeniem domu, a to zimą niekoniecznie jest przyjemne.
Jeżeli powierzchnia jest duża, można wykorzystać ją na pomieszczenie rekreacyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie stołu bilardowego. Można wtedy spędzić czas z rodziną, rozbijając bile lub zaprosić gości na wspólne rozgrywki. Alternatywą może być również stół do piłkarzyków.
Majsterkowicze mogą urządzić sobie własny warsztat i przechowywać swoje narzędziowe skarby w sporej przestrzeni.
Spiżarnia też nie jest złym pomysłem na adaptację wolnej przestrzeni w piwnicy. Odpowiednio urządzona, pomoże w systematyczny sposób przechowywać nasze przetwory bez zabierania miejsca w kuchni.
Z dosyć nowatorskich metod na wykorzystanie powierzchni piwnicy ciekawą opcją może być umieszczenie w niej jacuzzi. Jeżeli lubimy takie rzeczy, a powierzchnia łazienki nie pozwala nam na ich instalacje w domu, to mamy już rozwiązanie problemu. Takie pomieszczenie powinno być ładnie urządzone, aby kąpiel przebiegała w komfortowych warunkach i była źródłem relaksu.

PŁYTKI DO PIWNICY

Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy warto pomyśleć, czym pokryć podłogę i ściany naszej wolnej przestrzeni. Jeżeli pomieszczenie ma być łatwe do utrzymania czystości, a zarazem miłe dla oka warto zastosować płytki do piwnicy nawet jeśli ma ona służyć tylko jako kotłownia. Rozwiązanie jest w miarę uniwersalne i może pasować do każdego wnętrza pomieszczenia bez względu na jego konkretne przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *