Dach

Wybór okna dachowego

Wybór okna dachowego to ważna kwestia, dlatego warto dokładniej przyjrzeć się temu, co oferują producenci. A ich oferta jest bardzo bogata. Nowoczesne okna dachowe kuszą ciekawymi rozwiązaniami. Czym, więc powinniśmy się kierować, żeby nasza decyzja była najlepsza?

NOWOCZESNE OKNA DACHOWE – na co zwrócić uwagę?

Kluczowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest stopień doświetlenia poddasza. Zależy on od wielkości okna, miejsca jego wstawienia i liczby przeszkleń. Podstawowa zasada głosi, że powierzchnia przeszklenia okna powinna stanowić 10% podłogi pomieszczenia, które ma ono doświetlać. Nie może być ono za małe, ponieważ w pokoju będzie zbyt ciemno. Za duże okno to też problem, ponieważ światło może być uciążliwe. Ponadto nie powinno być ono usytuowane ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko. Odpowiednio zamontowane okno będzie gwarantowało dobry widok zarówno osobie siedzącej, jak i stojącej. Kolejne ważne kwestie to bezpieczeństwo i wygoda korzystania. Na rynku dostępne są nowoczesne okna dachowe różnego rodzaju ze względu na sposób otwierania, oto one:

  • uchylno-obrotowe – zamontowany przełącznik pozwala na zmianę funkcji otwierania,
  • obrotowe – dzięki temu, że obracają się o 180 stopni, nie ma problemu z myciem zewnętrznej szyby,
  • uchylne (klapowe),
  • rozwieralne.

Gdy wybieramy okno do pokoju dziecka, warto też zadbać o jego bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest wyposażenie okna w zasuwkę bądź klamkę z blokadą i zabezpieczenie specjalną folią wewnętrznej szyby (dzięki temu przy rozbiciu nie wypadnie z ościeżnicy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile waży dach?

4 września 2018