Dach

Pokrycie dachowe na wiosnę

Czynność tę zaleca się nawet tym, którzy starannie zadbali o zabezpieczenie dachu przed zimą. Choć zapewne zabieg ten się opłacił i zniszczenia nie będą aż tak duże, to stosunkowo niewielkie naruszenia powierzchni dachu mogą być powodem większych problemów. Lecz nie tylko on mógł zostać zniszczony.

Do elementów najbardziej narażonych na zniszczenie należą także system rynnowy, komin, naroża czy lukarny. Mogły one zostać zanieczyszczone co może prowadzić do rozszczelnienia dachu, który ochrania nas przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Fundusze i czas jaki poświęcimy na konserwację dachu zależy przede wszystkim od materiału jaki został wykorzystany przy jego wykonywaniu. Duże znaczenie mają też membrany i folie dachowe. Najłatwiej jest w przypadku dachów pokrytych dachówkami czy to ceramicznymi czy betonowymi. Zwykle nie wymagają one zbyt wiele zachodu, gdyż są bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

Warto także sprawdzić orynnowanie czy nie zostało czasem zatkane, co może być skutkiem nieprawidłowego odprowadzania wody i zniszczenia elewacji. Jeśli na zimę zabezpieczyliśmy dach belkami przeciwśnieżnymi, na wiosnę warto je zdemontować.

Specjaliści zalecają już na poziomie projektowania zadbanie o porządną i profesjonalną ekipę, która oprócz samego wykonania pokrycia dachowego, w przyszłości zadba także o jego konserwację. Kto inny jak nie właśnie oni będą znać nasz dach i wiedzieć, które miejsca wymagają szczególnej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dobrze wykonany komin

16 lipca 2018