Płynna membrana dachowa - co to jest?
Dach

Płynna membrana dachowa – co to jest?

Szczelny dach to podstawa w przypadku każdego budynku, nawet jeśli jest to tylko pomieszczenie gospodarcze, obiekt służący jako składzik na akcesoria ogrodowe. Niestety wraz z upływem czasu, na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych, poszycie dachowe zaczyna tracić swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne. Bardzo ważne jest to, aby regularnie sprawdzać stan zadaszenia i dokonywać napraw. Pozwoli to uchronić się przed kosztowną i czasochłonną wymianą dachu na nowy. Świetnym sposobem na utrzymanie dachu w nieskazitelnym stanie jest pokrycie go płynną membraną.

Czym są płynne membrany dachowe i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Płynna membrana dachowa jest produktem przeznaczonym do renowacji i ochrony różnego typu dachów, ale nie tylko. Może być wykorzystywana także do zabezpieczenia i odnowienia ścian, balkonów i tarasów oraz wielu innych powierzchni. W przypadku membrany dachowej mówi się o uniwersalności, mnogości zastosowań, wielu zaletach. Z pozoru wygląda jak farba, można też wybrać preferowany kolor, nakłada się ją na dach za pomocą walka/pędzla lub przy wykorzystaniu systemu natryskowego. Membrana dachowa jest cienka, ale niezwykle wytrzymała i elastyczna, tworzy coś w rodzaju skorupy ochronnej. Stanowi skuteczne zabezpieczenie przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi typu deszcz, grad, śnieg. Nie obciąża konstrukcji dachu, gdyż jest niezwykle lekka, pozwala uzyskać świetny efekt paroprzepuszczalności i jednocześnie wodoszczelności. Dach jest chroniony przed działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem słonecznym, ścieraniem i zarysowaniami. Za pomocą membrany dachowej można uzyskać efekt zimnego dachu, gdyż zawarte w niej substancje odbijają promienie słoneczne, przez co dach nie nagrzewa się nadmiernie. Ma to szczególne znaczenie latem, podczas upalnych dni i silnego promieniowania słonecznego.

Co przemawia za wyborem płynnej membrany dachowej?

W przypadku płynnej membrany dachowej można mówić o aż dwudziestopięcioletniej gwarancji wytrzymałości i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Aplikacja preparatu jest niezwykle łatwa, nie trzeba do tego używać żadnych specjalistycznych urządzeń. Idealnie sprawdza się do szybkiej, skutecznej i profesjonalnej renowacji dachu. Wszystkim można zająć się samodzielnie, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Płynna membrana przeznaczona jest do hydroizolacji dachu, bez jakiejkolwiek szkodliwości dla środowiska naturalnego. To bezspoinowe pokrycie dachowe przedostanie się do każdego zakamarka, najmniejszej szczeliny na dachu, tworząc doskonałą powłokę ochronną na całej jego powierzchni. Nie są potrzebne żadne zgrzewarki ani otwarty ogień, aby uzyskać pożądany efekt. Membran dachowa idealnie przylega do podłoża, nie powstają żadne pęcherze, powierzchnia jest wygładzona. Nie trzeba nawet zdejmować starego poszycia, aby móc zaaplikować płynną membranę, wypełni ona powstałe ubytki i uszkodzenia, wzmocni dach i wydłuży jego wytrzymałość o wiele lat. Jako że jest to produkt całkowicie bezpieczny w stosowaniu, nie jest nawet potrzebna odzież ochronna podczas nakładania. Cały proces przebiega sprawnie i szybko, można uniknąć problematycznego i kosztownego remontu dachu. Płynna membrana dachowa świetnie wiąże się z papą, blachą, betonem, praktycznie z każdym rodzajem powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *