Niepowtarzalna gama kolorystyczna dachówek

Niepowtarzalna gama kolorystyczna dachówek

Avatar photo
Comment Icon0 Komentarze
Reading Time Icon3 min read

Wartość funkcjonalna i jakość materiałów budowlanych, to jedne z podstawowych kryteriów, na które zwraca się uwagę przy budowie domu jednorodzinnego. Nie mniej ważne są jednak również walory estetyczne. Szczególnie, kiedy ich obecność wpłynie na architekturę najbliższego otoczenia i lokalnego krajobrazu.

Przy budowie czy remoncie domu, każdy oczekuje, by efekt końcowy cieszył oko i budził podziw. Inwestorzy zwracają uwagę nie tylko na kolorystykę elewacji, ale również dachu, który jest najczęściej jedną z największych widocznych płaszczyzn budynku. Kolorystyka elewacji domów, a coraz częściej i pokrycia dachowego nabiera dziś coraz większego znaczenia. Jej przykłady możemy obserwować na nowopowstałych budynkach zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

Jednym z najwdzięczniejszych estetycznie (i najlepszych od strony praktycznej) materiałów budowlanych są dachówki ceramiczne. Warto przyjrzeć się dokładnie ofercie rynkowej w segmencie tego typu pokryć. Dachówki wciąż kojarzone są z czerwienią, ale dzisiaj to szeroka oferta różnorodnych barw, a nawet kolorów łączonych. Z pewnością można znaleźć tu produkt spełniający oczekiwania odmiennych gustów.

Gliniana paleta dachówek

Naturalną barwą wypalonej gliny są różne odcienie czerwieni. Dawniej kolor był wynikiem właściwości złoża, z którego czerpano glinę. Dzisiaj człowiek jest w stanie tak zaplanować proces technologiczny (skład mieszanki, proces wypalania), że sam decyduje jaką barwę otrzyma. I tak wśród podstawowych barw dachówek spotykamy np. czerwony naturalny, miedziany i kasztanowy. Dalej dachówki brązowe, czarno-brązowe, antracytowe i czarne. Są wreszcie barwy łączone, jak kolor rustykalny bądź „jesienny liść” (np. w ofercie Röben). Wśród dachówek importowanych tego producenta znajdują się jeszcze barwy: niebiesko-szary, „starej farby”, brązowo-miedziany, brazil, barolo, biscaya, Cayenne – każda w wyróżniającym się, charakterystycznym odcieniu. Powierzchnia dachówek może pozostać matowa lub błyszczącą dzięki pokryciu ich jeszcze przed wypaleniem warstwą szlachetnej glinki (angoby) bądź przezroczystej glazury, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt kolorystyczny. Mimo różnorodności można być pewnym, że barwa ceramiki nie wyblaknie i pozostanie intensywna nie tylko przez 30 lat gwarancji, ale na zawsze.

Doceniona dachówka

Producenci ceramicznych pokryć dachowych proponują dachówki eleganckie i trwałe. Nowoczesne technologie powodują, że rynek oferuje coraz lepsze materiały w relatywnie niskich cenach. Szczególnie jeśli przy zakupie weźmie się pod uwagę ich sprawdzoną długowieczność.

Niepowtarzalna gama kolorystyczna dachówek zyskuje coraz większe uznanie wśród inwestorów indywidualnych, którzy wykorzystują ją w budownictwie jednorodzinnym. Różnorodność barw pozwala na dopasowanie pokrycia do indywidualnych gustów, przez co i osiągnięcie harmonijnego wyglądu całego budynku jest łatwiejsze. Użytkownik ma okazję do osiągnięcia wymarzonych walorów estetycznych, które, jak się okazuje, poza funkcjonalnością są dla nas również bardzo istotne.

 

strona producenta: www.roben.pl

Udostępnij ten artykuł

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najbardziej istotne