DachWykończenieDachówki bitumiczne

Powszechne stosowanie dachówek bitumicznych spowodowane jest przede wszystkim niską ceną oraz łatwością w transporcie i montażu. Wykonane z wysokiej jakości asfaltu, który dodatkowo został wzmocniony włóknem szklanym stosuje się zarówno na nowych budynkach, jak też przy renowacji starych dachów. Istnieje kilka rad, do których warto się zastosować zanim rozpoczniemy pracę. Jeszcze w fazie projektu dobrze jest pomyśleć nad zastosowaniem krokwi o mniejszym przekroju, ale za to gęściej ułożonej. Najlepszy wymiar to 60cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu...
4 lata ago13 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/07/shingles-1283921_960_720.jpg?fit=960%2C640&ssl=1

Powszechne stosowanie dachówek bitumicznych spowodowane jest przede wszystkim niską ceną oraz łatwością w transporcie i montażu. Wykonane z wysokiej jakości asfaltu, który dodatkowo został wzmocniony włóknem szklanym stosuje się zarówno na nowych budynkach, jak też przy renowacji starych dachów. Istnieje kilka rad, do których warto się zastosować zanim rozpoczniemy pracę.

Jeszcze w fazie projektu dobrze jest pomyśleć nad zastosowaniem krokwi o mniejszym przekroju, ale za to gęściej ułożonej. Najlepszy wymiar to 60cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu krokwie będą idealnie współgrały z wymiarami płyty wiórowej OSB-3, której używa się jako poszycie. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Jest ona istotna, ponieważ większość firm nie uwzględnia gwarancji jeśli dach nie jest odpowiednio wentylowany.

Samo położenie dachówki nie wydaje się sprawą skomplikowaną, to jednak zaleca się korzystanie tylko ze sprawdzonych ekip. Od samych specjalistów wymagajmy referencji. Warto również skontaktować się z właścicielami dachów, które wykonywała dana ekipa i spytanie o jakość wykonania. Nie czekajmy też na sezon, a zarezerwujmy termin nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nie zaszkodzi również samemu zapoznać się z instrukcją montażu, co pozwoli nam sprawdzić czy sam wykonawca je zna i się do nich stosuje.

Kiedy wszelkie prace na dachu będą już skończone, a zostaną niewykorzystane dachówki nie wyrzucajmy ich. Zbierzmy wszystkie i zmagazynujmy w jednym miejscu. Lecz należy pamiętać, aby było ono suche i zacienione. Taka dachówka bitumiczna przetrwa wiele lat i może zostać użyta do ewentualnej wymiany zepsutych elementów lub przy ewentualnej rozbudowie domu. Warto przy wszelkich pracach budowlanych, zwrócić uwagę na części do maszyn budowlanych https://www.serwis-kop.pl/, które też odgrywają istotną rolę przy takich przedsięwzięciach.

One comment

  • marek

    18 października 2018 at 14:27

    Mój sąsiad z naprzeciwka ma dach z dachówek bitumicznych. Generalnie kwestia upodobań estetycznych. Mnie nie do końca odpowiada. Poza tym raczej ok, jeśli chodzi o trwałość. Przynajmniej od 4 lat sąsiad nie narzeka.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.