DachDach z gontu – o czym warto wiedzieć?

Dach pokryty gontem bitumicznym wygląda estetycznie jest prosty w montażu i przykuwa uwagę konkurencyjną ceną. Z tego powodu zdobywa popularność i jest chętnie wybierany jako pokrycie dachów, zarówno w budynkach prywatnych jak i użyteczności publicznej. Gont dachowy – co warto o nim wiedzieć? Gont bitumiczny to kawałki papy, posiadające rdzeń z włókna szklanego. Dostępny jest w pasach, które łatwo dopasowują się do kształtu dachu, tworząc trwałe i szczelne pokrycie. Co ważne, idealnie sprawdza się nie...
4 lata ago3 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/09/205320m_small.jpg?fit=400%2C268&ssl=1

Dach pokryty gontem bitumicznym wygląda estetycznie jest prosty w montażu i przykuwa uwagę konkurencyjną ceną. Z tego powodu zdobywa popularność i jest chętnie wybierany jako pokrycie dachów, zarówno w budynkach prywatnych jak i użyteczności publicznej.

Gont dachowy – co warto o nim wiedzieć?

Gont bitumiczny to kawałki papy, posiadające rdzeń z włókna szklanego. Dostępny jest w pasach, które łatwo dopasowują się do kształtu dachu, tworząc trwałe i szczelne pokrycie. Co ważne, idealnie sprawdza się nie tylko w nowych budynkach, ale również w starszych obiektach – gont dachowy bitumiczny jest lekki, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji. Metr kwadratowy poszycia z gontu to waga zaledwie 8-10 kilogramów. Jeśli gont bitumiczny zostanie poprawnie założony na dach, jest szczelnym i trwałym pokryciem, które dopasowuje się do nierówności dachu i samoczynnie skleja. Kiedy temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza, warstwa asfaltu, kleju lub SBB którymi pokrywany jest gont sprawia, że elementy bitumiczne łączą się trwale w przeciągu około 1-2 tygodni po wykonaniu poszycia dachowego.

Koszt dachu z gontu bitumicznego

Jedną z kluczowych kwestii dotyczącą wykonania poszycia dachowego jest nie tylko jego trwałość, ale także cena. Okazuje się, że koszt dachu z gontu wcale nie jest wygórowany – jeśli porównamy gont dachowy z dachówką ceramiczną czy nawet blachodachówką, wykonania na dachu gontu bitumicznego przynosi niemałe oszczędności. Cena metra kwadratowego dachu z gontu bitumicznego jest kilkukrotnie niższa, zarówno jeśli chodzi o sam surowiec, jak i jego montaż zlecony profesjonalnej firmie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.