Dach

Dach bez śniegu

Zbliża się zima, a z nią co roczny problem zalegania śniegu na dachach domów. Jest to jedna z bardziej uciążliwych kwestii. Jednakże obecnie można sobie z tym poradzić poprzez zamontowanie systemu grzewczego, który zapobiega zaleganiu śniegu.

Obecnie, wiele firm oferuje systemy ogrzewania dachów, który roztapia lód i śnieg gromadzący się zimą na powierzchni dachów. Należy tu pamiętać, że taki system nie jest montowany jedynie ze względów estetycznych, ale także bezpieczeństwa domowników. Długotrwale zalegający śnieg może zagrażać zdrowiu domowników, gdyż istnieje ryzyko, iż może się on np. obsunąć.

Działanie takiego systemu grzewczego opiera się na zamontowaniu tzw. stałoopornych przewodów grzejnych. W wypadku dachów ich moc powinna znajdować się w przedziale 200 – 300W/m2. System ten jest układany przy pomocy odpowiednich akcesoriów tj. taśm instalacyjnych do koryt dachowych. Następnie, niezbędne jest zamontowanie systemu sterowania takim systemem. Mamy tu wybór kilku rodzai termostatów. W wypadku małych instalacji najbardziej odpowiedni jest system reagujący jedynie na obniżenie się temperatury do poziomu określonego przez użytkownika, natomiast, gdy taka instalacja jest duża, lepiej sprawdza się system posiadający także czujnik pomiaru temperatury i wilgotności – wtedy też dach zaczyna być ogrzewany, nie tylko, kiedy temperatura jest niska, ale także gdy jest odpowiedni poziom wilgoci.

Umiejętne zamontowanie takiej instalacji pozwala ochronić mieszkańców od zalegania śniegu na dachu. Dlatego też, taki system grzewczy jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie, aby zima była mniej uciążliwa, a zarówno bardziej bezpieczna. Warto jest więc przygotować się na jej nadejście i więcej nie obawiać się o zalegający na dachach śnieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rusza rządowy MdM

16 lipca 2018