laminowane płyty meblowe na ścianę
Wnętrze

Wygodne i modne meble do sypialni kluczem do udanego wypoczynku

Sypialnia, podobnie, jak inne pomieszczenia, musi zostać dobrze urządzona! Mimo że jest to typowa przestrzeń tylko i wyłącznie dla domowników, powinny się w niej znajdować praktyczne meble oraz wygodne łóżko, które sprzyja odpoczynkowi. Jak więc zabrać się za urządzanie sypialni, aby zrobić to dobrze? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów!
Sypialnia jeszcze do niedawna kojarzyła się z miejscem, gdzie nie trzeba dbać o wystrój pomieszczenia. Naczelną zasadą była myśl: „ważne, że jest się gdzie przespać w miarę wygodnie”. Z czasem to się jednak zmieniło. Dziś, sypialnia, podobnie, jak inne pomieszczenia w domu, urządzana jest z dbałością nie tylko o komfort, ale także i estetykę. Tak przygotowane miejsce do snu cieszy wzrok i sprzyja relaksowi.

sypialnia meble

Aranżację tego miejsca, podobnie, jak innych, zwykle zaczyna się od wyboru koloru, którym zostaną pomalowane ściany. Idealnie w tym kontekście sprawdzą się różne odcienie niebieskiego, zielonego czy klasyczna biel (powiększa ona optycznie małe pomieszczenia). Do sypialni pasują także ciepłe barwy, jak beże, brązy, czy rudości.

Meble do sypialni. Zacznij od łóżka

Gdy już mamy wybrany kolor ścian, pora na to, aby dopasować odpowiednie meble do sypialni. Pierwszym i podstawowym wyposażeniem pomieszczenia do spania jest oczywiście łóżko. Musi ono być przede wszystkim wygodne i praktyczne, ponieważ jak pokazują badania, to właśnie w nim spędzamy jedną trzecią swojego życia.
Odpowiedni rozmiar łóżka to ten, który ma więcej niż 90 cm szerokości, nawet jeśli śpimy w pojedynkę. Tak duży mebel nie tylko zapewnia nam komfort snu, ale też dobrze wygląda w pomieszczeniu. Ten wymóg spełniają łóżka dostępne na stronie: szynaka.pl. Przykład? Łóżko
Milo 08”, „Meris 50”, czy „Desjo 50” które mają odpowiednio: 146 cm, 150 cm i 160 cm szerokości.
Kompletując meble w sypialni, warto też pomyśleć o szafce nocnej. Można je kupować w komplecie z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia lub pojedynczo, dopasowując do istniejącego umeblowania. Praktyczna szafka nocna powinna być wykonana z trwałych materiałów oraz mieć przynajmniej jedną szufladę. Dzięki temu może ona posłużyć zarówno jako skrytka na drobiazgi, jak i podstawka pod lampkę nocną.
Idealnie w roli szafki nocnej sprawdzą się takie produkty, jak np.: „Picolo 08”, „Porti 79”, czy „Livorno 69” .

Meble do sypialni. Co poza łóżkiem?

Modne meble do sypialni to nie tylko łóżko i szafka nocna. W pomieszczeniu przeznaczonym na sen i odpoczynek warto mieć też przestronną szafę. Ułatwi nam to m.in. poranne przygotowywanie się do pracy. Przy ustawianiu szafy warto zadbać o to, aby znajdowała się ona na węższej ścianie, dzięki temu nie zburzymy proporcji pomieszczenia.
W ofercie sklepu szynaka.pl znajdziesz m.in. szafę „Mediolan 01”, „Livorno 72” czy „Milo 02”, które idealnie wkomponowują się w sypialnianą przestrzeń.

Meble do sypialni. Podsumowanie

Urządzanie sypialni nie jest łatwym zadaniem, ale wykonalnym. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, aby mieć do dyspozycji wygodną i praktyczną przestrzeń do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *