WnętrzeStare wydanie w nowoczesnym stylu, czyli styl rustykalny

Moda na styl rustykalny jest ciągle obecna w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego – proste formy, swoboda, naturalny design zachwycają użytkowników od lat. Można ów styl powiązać z wystrojem tradycyjnych chat wiejskich i innych sielskich obiektów. Rustykalne meble w nowoczesnym mieszkaniu? W teorii styl rustykalny ani trochę nie kojarzy się z nowoczesnością. Dlaczego więc pozostaje modny mimo upływu lat? Przemawia za nim zestaw pozytywnych cech: trwałość, niezawodność, wygoda, estetyka. Rustykalne meble pasują do każdego...
4 lata ago13 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/09/215748m_large.jpg?fit=800%2C533&ssl=1

Moda na styl rustykalny jest ciągle obecna w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego – proste formy, swoboda, naturalny design zachwycają użytkowników od lat. Można ów styl powiązać z wystrojem tradycyjnych chat wiejskich i innych sielskich obiektów.

Rustykalne meble w nowoczesnym mieszkaniu?

W teorii styl rustykalny ani trochę nie kojarzy się z nowoczesnością. Dlaczego więc pozostaje modny mimo upływu lat? Przemawia za nim zestaw pozytywnych cech: trwałość, niezawodność, wygoda, estetyka. Rustykalne meble pasują do każdego wnętrza, rozkwitając w otoczeniu dobrze dobranych dodatków. Aranżacja mieszkania może polegać na podkreśleniu bliskości z naturą, a więc warto postawić na drewno, zieleń, świeże kwiaty, naturalne tkaniny (np. len). Przebywanie w pokojach urządzonych w tym stylu uspokaja i pozwala odzyskać wewnętrzną równowagę.

Jak samodzielnie wdrożyć do wnętrza styl rustykalny?

Nie trzeba będzie kupować wielu nowych mebli i nowych dodatków – wiele osób posiada w swoich mieszkaniach przedmioty, które wystarczy odświeżyć, by zyskały drugą młodość. W szczególności znajdzie się je w starszym budownictwie oraz na obszarach wiejskich. Rustykalne meble wykonane są z drewna. Im starzej wyglądają – tym lepiej! Jeśli nabywa się nowe elementy wyposażenia, zauważyć można, że znajdują się na nich zdobienia wizualnie postarzające je (np. spękania, przebarwienia). Często zachowywany jest też naturalny wygląd drewna, z sękami, słojami i innymi niedociągnięciami, a powierzchni mebli nie pokrywa się kryjącą farbą.

One comment

  • Anita

    18 października 2018 at 12:55

    Styl rustykalny to nie tylko meble, ale mnóstwo innych dodatków i detali. Między innymi wystrój ścian i sposób wkomponowania naturalnych materiałów w całość.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.