Uniwersalna, stosunkowo niedroga i trwała zachęca do siebie wciąż nowych klientów. Nadaje się niemal na każdy rodzaj dachu – zarówno stromy, jak i o dużym nachyleniu połaci. Może to być nawet dach niemal pionowy, mający kąt 90°, jak w przypadku połaci niestandardowych. Ponadto z powodzeniem pokryjemy nią nie tylko dachy większych obiektów, fabryk i siedzib firm, ale również domów jednorodzinnych.
Dzięki temu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestorów prywatnych. Pamiętajmy, że do dachów o większej powierzchni powinniśmy wybrać wielkie arkusze dachówki. Dzięki temu montaż przebiegnie stosunkowo szybko i bezproblemowo. Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając najbardziej odpowiednią blachodachówkę, jest jej rdzeń, tak mówi jeden z pracowników firmy CERPOL-KOZŁOWICE jeden z producentów dachówki w Polsce. Prawie zawsze zbudowany jest on ze stali, która zapewnia materiałowi trwałość, twardość i wytrzymałość. Rdzeń powinny zabezpieczać warstwy ochronne oraz wykończeniowe. Dlatego też bardzo ważny jest również rodzaj powłoki. Warstwa wykończeniowa zapewnia pokryciu dany kolor oraz fakturę, decyduje także o stopniu odporności na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników atmosferycznych, promieni słonecznych itd.
W Polsce najlepiej sprzedają się blachodachówki pokryte warstwą tworzywa sztucznego – poliestrów, puralu i innych. Zamiast tworzywa można również zastosować różnego rodzaju posypki – kamienne lub w postaci specjalnego ceramicznego granulatu. Wykończone w ten sposób pokrycie z pewnością będzie droższe, ale też – trwalsze. Gwarancja na produkty z posypką udzielana jest zazwyczaj na 20-50 lat, jednak blaszana dachówka nie będzie potrzebowała większych napraw oraz prac konserwatorskich często nawet przez 60 lat. Blachodachówka nie powinna być zbyt tania. W tym przypadku cena jest bardzo dobrym wyznacznikiem jakości materiału. Jeśli jej cena jest zbyt niska, może to świadczyć o tym, że do produkcji wyrobu użyto pośledniej jakości składników. Wybierając blachodachówkę, zwróćmy uwagę na to, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty, w tym deklarację zgodności.