BudowaDachPokrycie dachowe – blachodachówka

Uniwersalna, stosunkowo niedroga i trwała zachęca do siebie wciąż nowych klientów. Nadaje się niemal na każdy rodzaj dachu – zarówno stromy, jak i o dużym nachyleniu połaci. Może to być nawet dach niemal pionowy, mający kąt 90°, jak w przypadku połaci niestandardowych. Ponadto z powodzeniem pokryjemy nią nie tylko dachy większych obiektów, fabryk i siedzib firm, ale również domów jednorodzinnych. Dzięki temu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestorów prywatnych. Pamiętajmy, że do dachów...
4 lata ago14 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/07/roofing-1808936_960_720.jpg?fit=960%2C509&ssl=1

Uniwersalna, stosunkowo niedroga i trwała zachęca do siebie wciąż nowych klientów. Nadaje się niemal na każdy rodzaj dachu – zarówno stromy, jak i o dużym nachyleniu połaci. Może to być nawet dach niemal pionowy, mający kąt 90°, jak w przypadku połaci niestandardowych. Ponadto z powodzeniem pokryjemy nią nie tylko dachy większych obiektów, fabryk i siedzib firm, ale również domów jednorodzinnych.

Dzięki temu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestorów prywatnych. Pamiętajmy, że do dachów o większej powierzchni powinniśmy wybrać wielkie arkusze dachówki. Dzięki temu montaż przebiegnie stosunkowo szybko i bezproblemowo. Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając najbardziej odpowiednią blachodachówkę, jest jej rdzeń, tak mówi jeden z pracowników firmy CERPOL-KOZŁOWICE jeden z producentów dachówki w Polsce. Prawie zawsze zbudowany jest on ze stali, która zapewnia materiałowi trwałość, twardość i wytrzymałość. Rdzeń powinny zabezpieczać warstwy ochronne oraz wykończeniowe. Dlatego też bardzo ważny jest również rodzaj powłoki. Warstwa wykończeniowa zapewnia pokryciu dany kolor oraz fakturę, decyduje także o stopniu odporności na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników atmosferycznych, promieni słonecznych itd.

W Polsce najlepiej sprzedają się blachodachówki pokryte warstwą tworzywa sztucznego – poliestrów, puralu i innych. Zamiast tworzywa można również zastosować różnego rodzaju posypki – kamienne lub w postaci specjalnego ceramicznego granulatu. Wykończone w ten sposób pokrycie z pewnością będzie droższe, ale też – trwalsze. Gwarancja na produkty z posypką udzielana jest zazwyczaj na 20-50 lat, jednak blaszana dachówka nie będzie potrzebowała większych napraw oraz prac konserwatorskich często nawet przez 60 lat. Blachodachówka nie powinna być zbyt tania. W tym przypadku cena jest bardzo dobrym wyznacznikiem jakości materiału. Jeśli jej cena jest zbyt niska, może to świadczyć o tym, że do produkcji wyrobu użyto pośledniej jakości składników. Wybierając blachodachówkę, zwróćmy uwagę na to, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty, w tym deklarację zgodności.

One comment

  • Daniel

    18 października 2018 at 14:31

    Jeżeli wybieramy blachodachówkę to absolutnie nie wybierajmy tych najtańszych. Dach to inwestycja, która powinna wytrzymać 20 lat. Wybierajmy polskich producentów, bo jakość rodzimych blachodachówek wcale nie ustępuje jakości zagranicznych.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.