płyta meblowa
Nowinki - Slider / Wnętrze

Płyty meblowe laminowane – jak je wykorzystać w aranżacjach wnętrz?

Zgodnie z aktualnymi trendami w branży wnętrzarskiej odchodzi się stopniowo od monolitycznego wystroju pomieszczeń. Modne stają się aranżacje łączące w sobie odmienne struktury powierzchni, takie jak drewno, beton, a także zróżnicowaną kolorystykę. Aby odświeżyć wnętrze i sprawić, aby nabrało efektownego charakteru, nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu. Ciekawy efekt osiągniesz dzięki płytom meblowym laminowanym. Jak je wykorzystać?

 

Płyty meblowe MDF na fronty

płyta meblowa laminowana

https://kronosfera.pl/k/plyta-meblowa-laminowana-zolty-0134-bs-grubosc-mm-18-wymiary-2800-x-2070-mm,352,466?tr=7

Płyty meblowe laminowane to wdzięczny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie we wnętrzach. Jedną z możliwości ich wykorzystania są fronty mebli, z których można stworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje. Płyty pokryte laminatem dostępne są w wielu kolorach i dekorach, dzięki czemu możesz uwolnić swoją aranżacyjną wyobraźnię. Dynamiczne i nowoczesne połączenia barw lub bardziej stonowane kombinacje pastelowych akcentów i naturalnego drewna pozwolą stworzyć Ci wnętrze marzeń.

 

Płyta laminowana jako dekoracja

płyta laminowana jako dekoracja

https://kronosfera.pl/k/plyta-meblowa-laminowana-beton-rdzawy-k351-rt-grubosc-mm-18-wymiary-2800-x-2070-mm,1122,1007?tr=7

Płyty meblowe na bazie płyt wiórowych lub MDF cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, a jednocześnie charakteryzują się łatwością w obróbce. Dlatego są jednym z podstawowych materiałów zarówno w meblarstwie, jak i dekoracji wnętrz. Myśląc o tym produkcje najczęściej kojarzymy go z frontami mebli. Z powodzeniem można go jednak wykorzystać jako element zdobniczy. To świetny sposób na stworzenie efektownych i funkcjonalnych dekoracji.

 

Laminowane płyty meblowe na ścianę

laminowane płyty meblowe na ścianę

https://kronosfera.pl/k/plyta-meblowa-laminowana-orzech-rockford-naturalny-k086-pw-grubosc-mm-18-wymiary-2800-x-2070-mm,1145,1127?tr=7

Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie płyty meblowej laminowanej jako dekorację na ścianie. To świetna alternatywa dla tradycyjnej boazerii, szczególnie że płyty występują w różnorodnym wzornictwie i kolorystyce, co daje o wiele większe możliwości aranżacyjne. Możesz więc zdecydować się na wariant imitujący drewniane deski, marmur lub surowy beton, dopasowując do stylu pomieszczenia i podkreślając jego wyjątkowość.

Płyty meblowe laminowane są coraz chętniej wybierane jako elementy wykańczania wnętrz. Przemawiają za tym świetne parametry techniczne, atrakcyjna cena oraz bogate wzornictwo. Płyty meblowe świetnie sprawdzą się, aby odświeżyć wnętrze oraz poprawić jego funkcjonalność, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *