Panele ogrodzeniowe czy siatka ogrodzeniowa – co korzystniejsze?

Panele ogrodzeniowe czy siatka ogrodzeniowa – co korzystniejsze?

Avatar photo
Comment Icon0 Komentarze
Reading Time Icon2 min read

Gdy mamy do wygrodzenia dużą powierzchnię zastanawiamy się jakie grodzenie może być dla nas najbardziej praktyczne i ekonomiczne. Czasami względem, który przeważa jest wizerunek i szybkość montażu.

Użytkownicy działek czy placów wcześniej czy później mierzą się z problemem postawienia odpowiedniego ogrodzenia. Właściciel nieruchomości, na której planuje postawić budynek mieszkalny wie, że płot jest wizytówkę jego posesji. Z uwagi na te dwa czynniki panele ogrodzeniowe są wersją korzystniejszą i dlatego klienci najczęściej stawiają na to rozwiązanie.

Montaż klasycznego ogrodzenia 

Przy montażu zwykłej siatki ogrodzeniowej trzeba się namęczyć i ten rodzaj grodzenia jest bardziej czasochłonny. Czas pochłania naciąganie siatki przy użyciu drutów naciągowych na dole i górze ogrodzenia. Tej czynności nie można wykonać w pojedynkę. Tracimy czas także w trakcie przycinania siatki w miejscach łączenia. Panele ogrodzeniowe w montażu są zdecydowanie prostsze. Przęsła mocuje się do słupków za pomocą obejm lub na systemowej podmurówce.

Łatwość montażu paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenia systemowe są odporne na śnieg, deszcz, wiatr i mróz. Przez wiele lat prezentują się estetycznie i nie wymagają konserwacji. Niewątpliwa zaleta jest także łatwy montaż. Należy nadmienić, że panele ogrodzeniowe to produkt gotowy, występujący w różnych szerokościach i wysokościach. Z montażem poradzi sobie doskonale jedna osoba. Gdy zdecydujemy się na fachowców, to proces stawiania ogrodzenia będzie natychmiastowy.

Estetyka gotowych paneli 

Zarówno siatka, jak i panele ogrodzeniowe są rozwiązaniami ogrodzenia lekkiego, ażurowego. Zwolenników paneli ogrodzeniowych jest jednak więcej z uwagi na estetykę takiego płotu. Panele ogrodzeniowe są bardziej eleganckie i nie umniejszają architektury grodzonego obiektu. Łatwo je także dopasować do budynku pod względem kolorystyki, gdyż są dostępne w kilkudziesięciu kolorach palety RAL. Dostępność paneli ogrodzeniowych w wielu wzorach, także dekoracyjnych, powoduje, że dopasują się zarówno do podmiejskiej willi, rezydencji czy nawet do osiedla wielorodzinnego.

Udostępnij ten artykuł

Avatar photo
About Author

redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najbardziej istotne