BudowaOgrzewanie podłogowe

Dlaczego warto zastosować ogrzewanie podłogowe w domu lub mieszkaniu? Ponieważ zużywa ono mniej energii aniżeli kaloryfery. Trzeba natomiast pamiętać, aby dobrze zaprojektować ten system, żeby potem funkcjonował poprawnie i nie było z nim problemów. Ogrzewanie podłogowe – koszty instalacji Zazwyczaj przez właściciela domu wybierane jest ogrzewanie podłogowe wodne. Koszty instalacji są większe i trudniejsze do wykonania przez fachowców, jednakże jest ono tańsze w późniejszej eksploatacji aniżeli ogrzewanie elektryczne pod podłogą. Jeśli będziemy zasilać ogrzewanie podłogowe...
4 lata ago13 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/08/204852m_small.jpg?fit=400%2C246&ssl=1

Dlaczego warto zastosować ogrzewanie podłogowe w domu lub mieszkaniu? Ponieważ zużywa ono mniej energii aniżeli kaloryfery. Trzeba natomiast pamiętać, aby dobrze zaprojektować ten system, żeby potem funkcjonował poprawnie i nie było z nim problemów.

Ogrzewanie podłogowe – koszty instalacji

Zazwyczaj przez właściciela domu wybierane jest ogrzewanie podłogowe wodne. Koszty instalacji są większe i trudniejsze do wykonania przez fachowców, jednakże jest ono tańsze w późniejszej eksploatacji aniżeli ogrzewanie elektryczne pod podłogą. Jeśli będziemy zasilać ogrzewanie podłogowe wodne tanim paliwem np. węgiel lub drewno to koszt ogrzewania domu będzie o wiele mniejszy niż jakbyśmy ogrzewali go ogrzewaniem elektrycznym znajdującym się pod podłogą. Niestety trzeba być świadom, iż energia elektryczna w Polsce do najtańszych nie należy. Ale ogrzewanie podłogowe elektryczne wykorzystuje kable, z którymi jest mniej problemów w trakcie eksploatacji np. rury w wodnym ogrzewaniu mogą pękać. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Co zrobić, aby podłoga była jeszcze cieplejsza?

Na podłożu układa się warstwy z wełny mineralnej lub płyty izolacyjne ze styropianu – to wykonują fachowcy na etapie budowy ogrzewania. Ale samemu także możemy zadbać, żeby była ciepła podłoga. Najlepiej mieć nad ogrzewaniem podłogowym płytki ceramiczne lub kamienne – te najlepiej przenoszą ciepło. Można zastosować także elastyczną wykładzinę. Natomiast lepiej unikać desek lub desek z dywanem nad ogrzewanie podłogowym, bo one nie za bardzo przepuszczają ciepło.

One comment

  • Wiktoria

    18 października 2018 at 14:07

    Mam zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe. Podłoga szybko się nagrzewa i jest cieplutko. Polecam

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.