Odwieczny dylemat – wanna czy prysznic?

Odwieczny dylemat – wanna czy prysznic?

Avatar photo
Comment Icon0 Komentarze
Reading Time Icon2 min read

W łazience, podobnie jak w kuchni, przeciętny Kowalski spędza najwięcej czasu przebywając w domu. Łazienka ma być nie tylko miejscem relaksu, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna i ergonomiczna. Jednak planując rozmieszczenie urządzeń sanitarnych w łazience nie zawsze kierujemy się rozsądkiem, a raczej głosem serca. Wówczas zazwyczaj pada pytanie – prysznic czy wanna?

Rzadko kto ma taki komfort, aby na jednej powierzchni łazienki pozwolić sobie na montaż zarówno prysznica, jak i wanny. Zazwyczaj trzeba wybierać między jednym a drugim.

prysznic w łazience

Prysznic

Prysznic to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które ciągle się śpieszą, są w ciągłym biegu i nie mają czasu na długie kąpiele w wannie pełnej piany. Prysznic pozwala na znaczną oszczędność wody oraz zajmuje znacznie mniejszą ilość miejsca w porównaniu z wanną. Ponadto prysznic będzie bardziej przyjazny osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Decydując się na prysznic nie należy rezygnować z wielu udogodnień, które oferuje wanna. Dzisiejsze nowoczesne prysznice mają również wbudowane funkcje takie, jak np. sauna, kąpiel parowa  czy hydromasaż.

wanna w łazience

Wanna

Wanny wciąż są popularne wśród Polaków, a przy tym są bardziej praktyczne, szczególnie jeśli w rodzinie są małe dzieci. Z drugiej jednak strony wanna zajmuje o wiele więcej miejsca niż jest to w przypadku prysznica. Obecnie na rynku są dostępne wanny o różnorodnych rozmiarach i kształtach począwszy od wanien prostokątnych, poprzez asymetryczne i symetryczne, na wannach wolnostojących kończąc. Wanna to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy uwielbiają godzinami relaksować się podczas gorącej kąpieli. Dużym atutem wanny jest to, że o wiele łatwiej ją wyczyścić niż prysznic.

Udostępnij ten artykuł

Avatar photo
About Author

redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najbardziej istotne