WnętrzeMech na ścianie – wymysł czy przydatna rzecz?

Zwykle, gdy cokolwiek rośnie nam na ścianach, wywołuje to w nas same negatywne emocje i chęć jak najszybszego pozbycia się tego problemu. A co gdyby roślinność na ścianie uznać nie za wroga, a za pożądanego gościa, nawet gdy wilgotność powietrza w mieszkaniu musiałaby być wyższa niż zwykle? Oczywiście nie w przypadku szkodliwej dla zdrowia i konstrukcji budynku pleśni, ale mchu? Może warto dać mu szanse? Las w mieszkaniu Warto na wstępnie nadmienić, że mech, który...
4 lata ago3 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/08/mech.jpg?fit=400%2C267&ssl=1

Zwykle, gdy cokolwiek rośnie nam na ścianach, wywołuje to w nas same negatywne emocje i chęć jak najszybszego pozbycia się tego problemu.
A co gdyby roślinność na ścianie uznać nie za wroga, a za pożądanego gościa, nawet gdy wilgotność powietrza w mieszkaniu musiałaby być wyższa niż zwykle? Oczywiście nie w przypadku szkodliwej dla zdrowia i konstrukcji budynku pleśni, ale mchu? Może warto dać mu szanse?

Las w mieszkaniu

Warto na wstępnie nadmienić, że mech, który można umieścić na ścianie tak naprawdę nie jest żywy i z tego powodu nie wymaga żadnej opieki ze strony użytkownika. Jedyne o co trzeba zadbać, to odpowiednia wilgotność powietrza w mieszkaniu, utrzymującą się na poziomie 40-60%.
Jest to mech, który został co prawda wcześniej zebrany, jednak aby mógł przetrwać w domowych warunkach zostało on poddany specjalnej obróbce i umieszczony na PCV lub MDF.

Oczyszczenie mieszkania i umysłu za pomocą mchu?

Wydawać by się mogło, że tak ozdobiona ściana to tylko fanaberia i co najwyżej poprawienie estetyki mieszkania. Zalet tego rozwiązania jest jednak znacznie więcej.
Obecność mchu na ścianie wpływa niezwykle kojąco na nerwy, a co za tym idzie wyraźnie poprawia samopoczucie domowników i pozytywnie wpływa na ich zdrowie.
Mech zapewnia bardzo skuteczne oczyszczenie mieszkania z kurzy i zanieczyszczeń, ponieważ nie osadzają się na nim ani jedne ani drugie, dzięki czemu jest przyjazny i bezpieczny dla alergików.
Mech oprócz tego, że umożliwia oczyszczenie mieszkania, daje możliwość również genialnego go wyciszenia, co w przypadku mieszkania w boku jest zaletą często bezcenną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.