WnętrzeKuchenka elektryczna czy gazowa?

Chcąc wyposażyć swoją kuchnię w niezbędny i dobry sprzęt, nie warto się spieszyć z podjęciem decyzji. Zwłaszcza wybór kuchenki wymaga zastanowienia i wzięcia pod uwagę wszystkich za i przeciw. Wśród najczęściej spotykanych kuchenek wymienić można gazowe i elektryczne. Warto poznać ich zalety i wady. Kuchenka gazowa – wady i zalety Kuchenka gazowa należy do najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych. Co na to wpływa? Przede wszystkim kuchenka ta doskonale sprawdza się w domach pozbawionych solidnej instalacji...
4 lata ago13 min
https://i0.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/09/191872m_small.jpg?fit=400%2C267&ssl=1

Chcąc wyposażyć swoją kuchnię w niezbędny i dobry sprzęt, nie warto się spieszyć z podjęciem decyzji. Zwłaszcza wybór kuchenki wymaga zastanowienia i wzięcia pod uwagę wszystkich za i przeciw. Wśród najczęściej spotykanych kuchenek wymienić można gazowe i elektryczne. Warto poznać ich zalety i wady.

Kuchenka gazowa – wady i zalety

Kuchenka gazowa należy do najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych. Co na to wpływa?
Przede wszystkim kuchenka ta doskonale sprawdza się w domach pozbawionych solidnej instalacji elektrycznej. Ale istotne znaczenie ma też jej niewygórowana cena i pewność, że nie będzie kłopotów z gotowaniem w razie przerwy w dostawie prądu.
Jej zaletą jest również większa efektywność gotowania, gdyż w każdej chwili wielkość płomienia można dostosować do potrzeb.
Jednak, jak wiadomo, korzystanie z kuchenki gazowej wymaga doprowadzenia instalacji z gazem lub kupna butli gazowej. Wadą kuchenki jest też możliwość wycieku gazu, spowodowanego nieodpowiednim użytkowaniem. Dlatego konieczne są regularne kontrole stanu urządzenia, a dodatkowo wymagana jest odpowiednia wentylacja kuchni. Nie trzeba też nikomu tłumaczyć, że dzieci w pobliżu tej kuchenki to ogromne zagrożenie.

Kuchenka elektryczna – czy warto?

Wśród kuchenek elektrycznych są żeliwne, ceramiczne i indukcyjne. Za najbardziej nowoczesne uznawane są jednak kuchenki indukcyjne.
Wybór takiej kuchenki przyniesie każdemu mnóstwo korzyści, gdyż jest ona najbardziej wydajna, oszczędna i bezpieczna. Jednak posiada też wady, a wśród nich: wysoką cenę, konieczność zakupu odpowiednich garnków oraz przeciwwskazania zdrowotne do jej używania przez niektóre osoby.

Przedstawione wyżej informacje dają pewien mglisty obraz sytuacji, ale i tak wybór kuchenki należeć będzie do jej przyszłego właściciela.

One comment

  • Alina

    18 października 2018 at 13:52

    Próbowałam kiedyś gotować na elektrycznej, ale z utęsknieniem wróciłam do gazu. Zresztą, te nowoczesne kuchenki gazowe mają automatycznie zamykany dopływ gazu, więc wydają mi się coraz bardziej bezpieczne.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,
Ohlala WordPress Theme

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.