BudowaCzy opłaca się budować dom z drewna?

Budynki mieszkalne z Polsce wykonywane są w ogromnej większości za pomocą technologii murowanej. Dom z drewna nie jest co prawda tak powszechny, jednak jego zalety są na tyle interesujące, że rozważenie tego typu konstrukcji podczas podejmowania decyzji przy konkretnym projekcie wydaje się co najmniej warte uwagi. Zalety drewnianego domu Pierwszą rzucającą się w oczy zaletą jest bardzo charakterystyczny i interesujący wygląd domu wykonanego z drewna. Niebanalne kształty i stylowa elewacja jest tym co z pewnością...
2 lata ago3 min
https://i1.wp.com/dachy-porady.pl/wp-content/uploads/2018/08/domdrzewo.jpg?fit=400%2C267&ssl=1

Budynki mieszkalne z Polsce wykonywane są w ogromnej większości za pomocą technologii murowanej. Dom z drewna nie jest co prawda tak powszechny, jednak jego zalety są na tyle interesujące, że rozważenie tego typu konstrukcji podczas podejmowania decyzji przy konkretnym projekcie wydaje się co najmniej warte uwagi.

Zalety drewnianego domu

Pierwszą rzucającą się w oczy zaletą jest bardzo charakterystyczny i interesujący wygląd domu wykonanego z drewna. Niebanalne kształty i stylowa elewacja jest tym co z pewnością przykuje wzrok każdego. Jednak największe zalety tkwią w środku. Dom z drewna posiada przede wszystkim bardzo dobre parametry cieplne. Uzyskanie ich na tym samym poziomie w przypadku domów murowanych wymaga sporego nakładu finansowego.
Po drugie, dom wykonany w tej technologii buduje się znacznie szybciej. Wystarcza średnio 3-4 miesiące, aby domek był gotowy do zamieszkania.

Koszt budowy domu z drewna

Ze wstępnych szacunków każdego projektu można przyjąć, że koszt budowy domu drewnianego jest o około 5% do nawet 10% wyższy, niż w przypadku domu murowanego. Jest to jednak wydatek w dalszej perspektywie bardzo opłacalny ponieważ dom z drewna jest znacznie tańszy w ogrzewaniu i codziennym użytkowaniu niż dom murowany.

Podsumowując, drewniany dom jest co prawda droższy na poziomie projektu, jednak biorąc pod uwagę znacznie szybszego czasu realizacji projektu, oszczędności na poziomie codziennego użytkowania i wreszcie posiadania nieruchomości całkowicie innej niż wszystkie w okolicy, opłacalność budowy domu z drewna jest niepodważalna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

dachy-porady-white

Zapraszamy do współpracy

Reklama

Tutaj może być Twoja reklama. Skontaktuj się z Nami,

Dachy-Porady.pl 2018 © Wszystkie prawa zastrzeżone.