Od lat stanowią symbol prestiżu i luksusu. Blask ognia wydobywający się z nich wprowadza wyjątkowy nastrój i sprawia, że relaksujący wieczór staje się wyjątkowy. Kominek, bo o nim mowa, do tej pory możliwy był jedynie w domach jednorodzinnych z rozbudowanym systemem wentylacji i odprowadzania spalin. Dzisiaj, kominki dekoracyjne umożliwiają cieszenie się ogniem w salonie nawet w mieszkaniach. Czy zapewniają tylko atrakcję wizualną? W jakim celu warto je ustawić?
Kominki dekoracyjne – estetyka i magiczny nastrój
Kominki dekoracyjne umożliwiają stworzenie wyjątkowej atmosfery nawet w blokowych mieszkaniach. Zapewniają one estetykę i wyjątkowy nastrój, który docenimy szczególnie wieczorową porą przy zgaszonym świetle. W przypadku kominków dekoracyjnych istnieje możliwość uzyskania efektu ognia takiego, samego jak w przypadku prawdziwego kominka. Co ważne, kominek jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Stosuje się w nim biopaliwa, które są przyjazne dla organizmu człowieka i środowiska. Dzieje się tak ze względu na brak smolistej formy spalania.
Czy tylko piękno?
Wiele osób utożsamia kominki o charakterze dekoracyjnym jedynie z atrakcją wizualną. Tymczasem, mogą one mieć szersze zastosowanie. Ciepło z kominka potrafi ogrzać pomieszczenie, produkty te mogą być zatem używane także do zapewnienia odpowiednich warunków mieszkaniowych. Oczywiście, brak systemu orurowania dochodzącego do każdego pomieszczenia, nie umożliwi ogrzania całego domu, a ich stosunkowo niewielki rozmiar nie pomoże nagrzać pomieszczenia podczas wyjątkowo zimnych dni. Jednak, kominki dekoracyjne sprawdzą się do ogrzewania pokoju, w którym są ustawione w przypadku chłodnych dni jesiennych. Dzięki nim, nie zajdzie potrzeba korzystania z ogrzewania centralnego w danym pomieszczeniu.