Wnętrze

Adaptacja poddasza

Poddasze w wielu domach służy jako składzik na rzeczy potrzebne i mniej potrzebne. Przestrzeń ta marnuje się, a tymczasem wystarczy dobry pomysł na jej adaptację, by móc wykorzystywać wnętrze jako oryginalny salon lub pokój dla dziecka.

Pokój dla dziecka na poddaszu

Przytulne poddasze sprawdzi się świetnie jako pokój dla dziecka. Bardzo istotna jest pozycja okna – może znaleźć się ono w ścianie pionowej bądź w dachu. Ten drugi sposób pozwala patrzeć w nocne niebo podczas leżenia w łóżku. Pochyły sufit zapewni dodatkowe wrażenia i umożliwi wykorzystanie tej płaszczyzny do celów dekoracyjnych i użytkowych. Odpowiednie rozmieszczenie mebli dla jak najrozsądniejszego zagospodarowania dostępnego miejsca daje możliwość pozostawienia środka poddasza wolnego – będzie to idealne miejsce do zabawy.

Duży salon tuż pod dachem

Salon na poddaszu? Brzmi nietypowo, ale może okazać się świetnym pomysłem. Duży salon, do którego wchodzi się po schodach, a ściany cechuje charakterystyczna pochyłość, spodoba się miłośnikom podziwiania widoków. Wystarczy wyposażyć pomieszczenie w duże okna lub – jeszcze lepiej – w wyjście na balkon. Duży salon można wykorzystać do przyjmowania gości, ale także na co dzień. Wstawienie tam lekkiego stołu pozwoli codziennie spożywać obiady całą rodziną, a umieszczenie kina domowego – spędzić miło czas wieczorami. Meble do salonu mogą być stylowe, ale trzeba uważać na ich wagę. Odpowiednim wyborem do takiego pomieszczenia będą komplety z wikliny lub bambusa, a także nowoczesne, szklane lub metalowe konstrukcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile waży dach?

4 września 2018